Tirana-Një qytet për t'u eksploruar

Tirana-Një qytet për t’u eksploruar

Tirana është një ofrues i këndshëm i hoteleve me cilësi të lartë, xhevahiri më i ri në qytet është hoteli ynë butik, me komentet dhe pamjet tona të mrekullueshme. Është hoteli me vendndodhjen më të mirë në Tiranë, me një dekor të lë pa frymë dhe dhoma dhe shërbime komode, të përshtatura sipas nevojave tuaja. Arti do të bëhet ju në shtëpi larg shtëpisë.

Një hotel shumëfunksional, është e vështirë të kombinosh shërbimin më të mirë, ushqimin më të mirë dhe pamjet më të mira dhe pijet tona të përgatitura bukur, dhe mjerisht, ne ia dolëm! Është e gjitha këtu, çdo veçori e vetme që duhet të ketë një hotel është pikërisht këtu, në Arte ‘, me atmosferën tonë të hotelit butik.

Ku të hani

Hoteli ynë ofron pjata të shëndetshme dhe gustator të përgatitura me mjeshtëri nga vetë kuzhinieri ynë. Menuja jonë e brunch-it, aq e njohur për vendasit, e ka kthyer brunch-in në një traditë të re në Tiranë. Pjatat përgatiten me kujdes me përbërës të stinës, për t’ju siguruar ushqim të shëndetshëm për të kënaqur paletën dhe syrin tuaj. Me pak fjalë, një pjatë që do të kënaqë të gjitha shqisat tuaja. Por nëse doni të eksploroni, mund të gjeni disa restorante tradicionale në Tiranë që ofrojnë ushqime të shijshme tradicionale.

Ushqimi tradicional:

MULLIXHIU (e vendosur pranë liqenit, 5 minuta më këmbë nga Arte ‘) ofron ngrënie të shkëlqyera, mikpritje të shkëlqyer dhe ngrohtësi familjare që nderon traditën dhe vlerat. Ky restorant ofron një përvojë të veçantë kulinare.

Restoranti Era (pranë zonës së bllokut gjithashtu, 3 minuta më këmbë nga Arte ‘) u shërben turistëve dhe vendasve që nga viti 1999 në një ambient të ngrohtë dhe mikpritës. Është zinxhiri i “ushqimit tradicional” shqiptar. Gatimi bazohet në traditën e kuzhinës shqiptare dhe mesdhetare, por ju mund të gjeni një menu të bollshme për të përmbushur nevojat e shumicës së njerëzve.